Playlista 100 piosenek na podróż

Muzyka to nieodłączny element każdej podróży, tych małych do pracy, na uczelnie i tych dużych, dalszych. Zabijacz czasu kiedy lecimy samolotem czy jedziemy samochodem. Towarzyszyć może również gdy przemieszczamy się gdzieś indywidualnie i potrzebujemy odrobinę oderwania od rzeczywistości.

Muzyka bardzo często przenosi mnie do innego świata. Świata marzeń. Pomaga  mi wyobrazić destynację, do której planuję się wybrać. Wielokrotnie ulubione piosenki przypominają mi wspomnienia z odwiedzonych dotychczas miejsc.

Specjalnie dla Was stworzyłam autorską playlistę 100 piosenek, które umilają mi czas podczas podróży. Mam nadzieję, że lista przypadnie Wam do gustu i przede wszystkim przyda się podczas Waszych wojaży.

Playlista to ponad 6 godzin różnorodnej muzyki, która kojarzy się głównie z podróżowaniem. Utrzymana w spokojnym, niekiedy melancholijnym stylu z akcentami folku, electro czy indie rock. Zawiera takich artystów jak Beirut, Metronomy, Alt-J, Zella Day, The Lumineers, czy Jain, której twórczość zaskakuje tak samo jak jej niebanalne teledyski. Warto zwrócić uwagę na pozycje z naszego polskiego podwórka czyli Coals czy Szymon (tak naprawdę cała płyta Tigersapp zasługuje na przesłuchanie).

Link do playlisty na Spotify. Możecie dodać listę piosenek do obserwowanych, żeby Wam nie uciekła. Polecam pobrać playlistę na komórki, przy przemieszczaniu się może okazać się, że nie macie w ogóle zasięgu.

Miłego słuchania!


Daj znać w komentarzu czy Ty też masz ulubione piosenki, bez których nie ruszasz się z domu! Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz playlistę swoim bliskim. Jeśli zaraziłam Cię piosenką, której do tej pory nie słyszałeś - napisz do mnie, być może polecę Ci coś w podobnym stylu.

18 Comments

    1. Katarzyna Augustyniak

      Dzięki za miłe słowa! 😉 I tak uważam że 100 piosenek to zdecydowanie za mało na tripa, dlatego pracuję nad kolejną setką podróżniczych utworów. 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *